Den kommende uge i Fjerritslev har noget at byde på for dem, der interesserer sig for litteratur og fællesskab, samt for dem, der ønsker at deltage i en hyggelig fortællecafé.
På onsdag er der mulighed for at deltage i en litteraturkreds i Bonderup Præstegård. Her mødes 8-10 mennesker for at diskutere bøger, både klassikere og nyere værker. Diskussionen, ledet af Berit Johnsen, tager udgangspunkt i deltagernes forskellige tanker og perspektiver. Kredsens uformelle rammer gør det til et perfekt sted for bogelskere at dele deres litterære oplevelser.
Tidspunkt: Onsdag 19. februar 2025, kl. 19
Sted: Præstegården Bonderup, Skræmvej 25, 9690 Fjerritslev
Målgruppe: Alle
Fredag morgen byder på fortællecafé i Fjerritslev Kirkecenter. Her kan deltagere nyde gratis kaffe og fællessang, mens IM-medarbejder Andrea Nygaard Christensen fra Thisted fortæller spændende bibelhistorier. Arrangementet er en del af "Morgensang & Fredagskaffe" og er en god mulighed for at mødes og hygge sig sammen med andre.
Tidspunkt: Fredag 21. februar 2025, kl. 09:30
Sted: Fjerritslev Kirkecenter, Vestergade 16 A, 9690 Fjerritslev
Målgruppe: Alle
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.